Hi! How can we help You?

HAKKIMIZDA

Fark yaratan çözümler

Fintek; finans, strateji ve yönetim danışmanlığı alanında yüksek kaliteli ve memnuniyet odaklı hizmet sağlayan bir danışmanlık firmasıdır. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalara iç ve dış finansman kaynaklarının oluşturulması, kısa ve uzun vadeli stratejilerin belirlenmesi, şirket içi yönetim süreçlerinin organize edilmesi gibi konularda profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Finans, bankacılık ve kurumsal yönetim alanlarında 15 yılın üzerinde olan tecrübemiz, bilgi birikimimiz ve iş ortaklarımız ile; Altın-Gümüş-Pırlanta Takı, İnşaat-Taahhüt, Demir-Çelik, Tekstil, Gıda-İçecek, Turizm, Enerji, Otomotiv başta olmak üzere farklı sektörde yatırımlarınızı stratejik olarak değerlendiriyor ve finansal süreçlerinizin yönetimi ile şirketinizin sağlıklı olarak büyümesi, karlılığın arttırılması ve finansal risklerinizin yönetilmesi alanlarında destek oluyoruz.

Karşılıklı sadakat ve güvene dayanan uzun vadeli bir iş ilişkisi oluşturarak, hedeflenen stratejileri hızlı, kaliteli ve verimli bir şekilde danışan firmalarımızın hizmetine sunuyoruz.

Derin sektörel bilgiye sahip olmamız ve geniş iş ortaklığı ağımız sayesinde firmalarımıza en iyi hizmeti verme çabası ile katma değer yaratıyoruz. Sizlerle birlikte çalışarak yaratıcı çözümler üretiyor, bu çözümler ile rakiplerinizden ayrışmanızı sağlayan, sürdürülebilir büyümeyi yakalamanızı sağlıyoruz.

Kurucu

HAKAN ÖZDEMİR

1985 yılında İstanbul' da doğan Hakan Özdemir, üniversite eğitimini Dumlupınar Üniversitesi - İşletme bölümünde gerçekleştirmiştir. Yüksek lisansını, İngilizce dilinde İstanbul Bilgi Üniveristesi - Bankacılık ve Finans dalında başarı ile tamamlamış olmakla birlikte bitirme projesini "FİNANSAL ANALİZ ORANLARI İLE BİLANÇO ANALİZİNİN, KREDİ TAHSİS KARARLARINA ETKİSİ" başlığı altında yaparak, bu alanda akademik başarıya da ulaşmıştır. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş (SPL) tarafından Finansal Yönetim, Mali Analiz, Finansal Piyasalar ve Risk Yönetimi, Yatırım, Kredi Derecelendirmesi, Kurumsal Yönetim başlıkarı altında yetkinlik ölçen sınavların başarıyla tamamlanması ile verilen; Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisansları sahibidir. Ayrıca SEGEM (Sigortacılık Eğitim Merkezi) lisansı da bulunmaktadır. 2008 yılında başladığı bankacılık kariyerini 2023 yılına kadar sırasıyla Kuveyt Türk ve Yapı Kredi Bankası' nda sürdürmüş; bu bankaların çeşitli şubelerinde Bireysel, Kobi, Ticari Portföy Yönetimi gibi aktif satış ve Bölge Müdürlükleri bünyesinde Ticari Kredi Tahsis, Kredi Fiyatlama ve Şube Koçluğu gibi yönetim / analiz alanlarında tecrübe edinmiştir. Ayrıca uzmanlığı bulunan bu konularda kurum içi eğitimlerin verilmesi, yeni ürünlerin oluşturulması gibi süreçlerde de aktif olarak rol almıştır. Profesyonel kariyeri boyunca üretim, perakende, ihracat-ithalat gibi faaliyetlerde bulunan bir çok farklı sektörde yer alan, ülkemizin önde gelen ve holding ve kuruluşları ile birlikte çalışma fırsatı bulmuş, ilgili firmalara finansal çözümler ve yönetim alanında katkılar sağlamıştır. Bununla birlikte görev aldığı bankaların ticari şubelerinin kuruluşunda rol almış, bu şubeler bünyesinde kadroların eğitimi ve gelişimi konularında da sorumluluk üstlenmiştir. 15 yılın üzerinde tecrübesiyle, Amerika ve yurt içinde bulunan çok sayıda firmaya finansal danışmanlık ve stratejik yönetim hizmetini sağlamaya devam etmektedir.

dilediğini sor

Tüm sorularınız için
bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karşılıklı sadakat ve güvene dayanan uzun vadeli bir iş ilişkisi oluşturarak, hedeflenen stratejileri hızlı, kaliteli ve verimli bir şekilde danışan firmalarımızın hizmetine sunuyoruz.

+

Deneyimler

+

Mutlu Müşteri

Finansman stratejisinin kurulması, uygulanması, kaynakların belirlenmesi, hazır durumda bulundurulması, işletmenin sağlıklı büyümesi ve sürekliliğinin sağlanması açısından elzemdir. Bu kaynakların yaratılması, en verimli şekilde kullanılması, doğru alanlara doğru teminat şartları ve fiyatlama ile yönlendirilmesi, finans yönetimi altında konsolide edilmelidir. Bu hizmetlerin tamamının işletmelere, alanında uzman ve tecrübeli kişilerce sunulmasına finansal danışmanlık hizmeti denir.

Finans, bir işletmenin en önemli mekanizmaları arasındadır ve bu alanda uzman kişilerce yönetilmesi gerekir. Bankalar ve finansman sağlayan diğer kuruluşlara karşı bu alanın profesyonel şekilde yönetildiğini göstermek, onlarla aynı dili konuşarak beklentilerin ve firmanın faaliyet döngülerinin doğru bir şekilde aktarılması, finansmana ulaşabilmek için en önemli etkenlerden biridir. Finansman kararını belirleyecek olan toplantı ve görüşmeler öncesinde gerekli hazırlığın yapılması, firmanın kısa ve uzun vadeli stratejilerinin belirlenmesi, sunum ve projeksiyonların hazırlanması, mali kuruluşlara iletilmesinde profesyonel destek alınması, finansman talebinin olumlu olarak sonuçlandırılması adına önemli bir noktadır.

Finansman sağlayan mali kuruluşların bulunması ve talebinizin iletilmesi, kredi ve finansman ihtiyaç tutarının belirlenmesi, teminat şartları ve finansman maliyetinin projeksiyonu, işletmenizin finansal analizinin yapılarak güçlü ve zayıf yönlerinin belirlenmesi, zayıf alanların güçlendirilmesi hususunda stratejilerin uygulamaya alınması, banka ve finansal kuruluşlar ile ilişkilerin yönetimi, müşterilerinizin tahsilat stratejilerinin yeniden dizayn edilmesi, finans ve muhasebe birimlerinize bu konularda eğitim verilmesi gibi alanlarda destek alabilirisiniz.

Alınacak hizmetin süresi, niteliği ve diğer değişkenlere göre fiyatlama yapılmaktadır. Tanışma toplantımızda işletmeniz analiz edilerek ihtiyaçları belirlendikten sonra, proje bazında çözüm önerilerimiz ve fiyatlama detayları tarafınıza iletilmektedir.

Hizmetlerimiz

Strateji işin anahtarıdır.

Finansman, Kredi, Borçlanma ve Finansal Danışmanlık Hizmetleri

- Kredi ve Finansman İhtiyaçlarının Belirlenmesi ve Giderilmesi
- Mevcut Borçluluk Seviyesinin Yönetilmesi ve Tekrar Planlanması
- Finansal Analiz Raporunun Hazırlanması ve Değerlendirilmesi
- Finansal Yönetim Stratejilerinin Belirlenmesi
- Bankalar ve Finans Kuruluşları ile İlişkilerin Yönetimi

Strateji ve Yönetim Hizmetleri

- Stratejik ve Sektörel Hedeflerin Belirlenmesi
- Şirket Mevcut Yönetim Organizasyonunun Analizi
- Yönetim, İnsan Kaynakları ve Yatırım Organizasyonlarının Planlanması ve Uygulanması

Tahsilat, Kredi Limit ve Teminat Yönetimi

- Müşterileri Portföyünün Tahsilat Kalitesinin Analizi ve Yönetimi
- Müşterilere Sağlanan Kredi Bakiyelerinin Analizi ve Yönetimi
- Müşteriler ile Direkt veya Mali Kuruluşlar Aracılığı ile Teminat Yapılarının Kurulması

+

Tamamlanan Proje

Müşteri
40

Email bültenimize abone olun.